pH- 1,5kg rae

17,00  / kpl

sis. 24% ALV
pH- 1,5kg rae

17,00  / kpl

Löydä lähin jälleenmyyjäsi

On tärkeää tarkkailla allasveden pH-tasoa, ja sitä voi tarpeen vaatiessa säätää kemikaaleilla. pH- on altaan veden pH-arvon laskemiseen tarkoitettu kemikaalirae.

Tuotetunnus (SKU): REXP10062 Osasto: Avainsanat tuotteelle , , , , , ,

pH- rakeet altaan veden pH-arvon laskemiseen.

pH- avulla lasketaan altaan veden pH-arvoa. Liian alhainen tai liian korkea pH-arvo ärsyttää ihoa ja syövyttää altaan materiaalia. Ihanteellinen pH-arvo on 7,4 mutta arvo olisi hyvä saada pysymään rajoissa 7,2-7,6. Veden pH-arvo mitataan pooltesterillä / testiliuskoilla.

Teknistä kuluttajatietoa

Annostus: Liuota pH- jauhetta lämpimään veteen (esimerkiksi ämpäriin) ja valuta pitkin altaan reunoja. Veden pH-arvon ihannepitoisuus on 7,4. 15g pH- rakeita laskee 1000 litran pH-arvoa 0,2 yksikköä. Anna liueta veteen 20min ennen uudelleenmittausta. Käytä pooltesteriä / testiliuskoja mittaukseen.

Paino 1,5 kg
Mitat 10,5 × 10 × 20 cm

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “pH- 1,5kg rae”